mkszaglebie.pl

Reprezentacja Polski do lat 19 pokonała rówieśników z Estonii 2:0. Oba gole w tym spotkaniu zdobył piłkarz Zagłębia Lubin - Tomasz Pieńko. Ta potyczka kadr młodzieżowych obu krajów odbyła się w ramach turnieju kwalifikującego do mistrzostw Europy U-19.

Tomasz Pieńko na murawie pojawił się po przerwie, zmieniając Szczepana Muchę. Można pokusić się o stwierdzenie, że trafił w dziesiątkę z tą zmianą selekcjoner Marcin Brosz, ponieważ „Pienio” popisał się dubletem. W 64. minucie piłkarz klubu ze stolicy polskiej miedzi pewnie egzekwował rzut karny, który wcześniej został na nim sprokurowany przez Martina Vetkala. Z kolei trzy minuty później Tomasz Pieńko wykorzystał prostopadłe podanie, które posłał George Chmiel, ustalając tym samym końcowy rezultat spotkania na 2:0.

Turniej kwalifikujący do mistrzostw Europy U-19 

Polska 2:0 Estonia 

Bramki: Tomasz Pieńko 64’ (rzut karny), 67’. 

Polska:

Zych - Matyjewicz, Michalski, Drapiński - Bugaj (79’ Kolan), Kozubal, Kowalczyk (46’ Urbański), Oyedele, Brzozowski (88’ Kurowski) - Antczak (46’ Chmiel) Mucha (46’ Pieńko). 

Estonia:

Nomm - Palutaja, Vaher, Kane, Merilai - Luts (46’ Svedovski), Sakarias, Vetkal, Sillamaa (65’ Kondratski) - Orlov (75’ Lehtmets), Eerme (46’ Ounapuu). 

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)26.09.2022 17:15
To jest talent  - skrzyzowanie Wolskiego z Michałem Żyro.

*

Byl juz probowanyw podstawowym skladzie ale jakos nie zażarło... Ciut moim zdaniem za wczesnie. Ale 30 min w mwczu powinien dostawac. Moze bedzie lepiej od nowej rundy po przepracowaniu okresu przygotowawczego.

*

Trzeba dodac ze nasi w u18 tez postrzelali...
processing comment
25.09.2022 19:45
Pieńko wśród swoich rówieśników wyglądał w tym meczu jak maturzysta przy gimnazjalistach. Poziom wyżej pod względem techniki, taktyki i przede wszystkim myślenia na boisku. Mam tylko problem z jego pozycją. Wyglada raczej na drugiego napastnika lub bocznego grającego z przodu w 433 lub 343 a nie na 10 jak u nas. 
processing comment
25.09.2022 18:41
Ten chłopak musi dostać prawdziwą szansę gry 90 minut w każdym meczu. Powoli powinni tez wchodzić Masiak i Sławiński bo potencjału dawno takiego w Lubinie nie było w Akademiach.
processing comment