Po dość emocjonującym meczu w 25. kolejce PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało na wyjeździe 2:2 z Jagiellonią Białystok. Gole dla lubinian zdobyli Sasa Živec oraz Kacper Chodyna. Przed nami przerwa na mecze reprezentacji, po której lubinianie zmierzą się u siebie z Wartą Poznań.

Po porażce z Pogonią Szczecin trener Waldemar Fornalik zdecydował się na dokonanie pewnych zmian. Pierwszą z nich był powrót Marko Poletanovicia do wyjściowego składu po jednomeczowym zawieszeniu za żółte kartki, drugą zmianą była obecność w pierwszym składzie Luisa Maty, dla którego był to jednocześnie debiut w zespole „Miedziowych”. Trzecia zmiana była wymuszona, bo kontuzjowanego Damjana Bohara, który urazu nabawił się na treningu, zastąpił Saša Živec.

Mecz rozpoczął się dla lubinian najlepiej jak tylko mógł, bowiem po akcji Mateusza Grzybka gola już w 30 sekundzie meczu zdobył Saša Živec, który mocnym strzałem w okienko bramki pokonał Zlatana Alomerovicia. W kolejnych minutach Zagłębie Lubin prezentowało się nieźle, ale również nie było w tym wielkiego polotu i finezji. Drugiego gola mogliśmy zdobyć przed samą przerwą, bowiem sędzia dopatrzył się faulu bramkarza gospodarzy na Tomaszu Pieńce. Po weryfikacji VAR Bartosz Frankowski zdecydował się na anulowanie rzutu karnego i decyzja ta w naszej opinii była słuszna. Do przerwy prowadziliśmy więc 1:0.

W drugiej połowie lepiej grali gospodarze i również to Jagiellonia mocnym uderzeniem rozpoczęła drugie 45 minut. Już w 50. minucie „Jaga” miała rzut karny po faulu Luisa Maty, na którego łokieć w polu karnym nadział się Taras Romańczuk. Jedenastkę wykonywaną przez Jesusa Imaza obronił Sokratis Dioudis, ale arbiter nakazał jej powtórzenie, bowiem grecki bramkarz opuścił przed strzałem linię bramkową. Drugą jedenastkę Jesusa Imaza Sokratis Dioudis również obronił, jednak tym razem nie miał szans przy dobitce Marca Guala. W tej sytuacji źle zachowali się obrońcy lubinian, którzy zaspali przy dobitce napastnika gospodarzy. To nie był koniec złych informacji dla naszej drużyny, bo w 72. minucie zawodnicy Macieja Stolarczyka objęli prowadzenie za sprawą Michała Pazdana, który skorzystał z nieporozumienia w szykach obronnych „Miedziowych” po stałym fragmencie gry i z bliskiej odległości pokonał Dioudisa. Na szczęście piłkarze z Lubina dość szybko wyrównali, bo już w 75. minucie po indywidualnej akcji Tornike Gaprindashvilego futbolówkę do pustej bramki wbił Kacper Chodyna.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, który choć nie zadowala żadnej ze stron, to raczej jest rezultatem sprawiedliwym. Lubinianie powiększyli przewagę nad strefą spadkową do czterech punktów oraz odrobili jedno oczko do mającej obecnie dwa punkty więcej 8. w tabeli Wisły Płock. Przed piłkarzami Waldemara Fornalika przerwa na mecze reprezentacji, po której w następnej kolejce zmierzą się przy Skłodowskiej-Curie 98 z Wartą Poznań. To spotkanie odbędzie się w piątek 31 marca o godzinie 18:00.

18 marca 2023, 15:00 - Białystok (Stadion Miejski)

Jagiellonia Białystok 2:2 Zagłębie Lubin

bramki: Gual 54, Pazdan 72 - Živec 1, Chodyna 75

Jagiellonia Białystok

1. Zlatan Alomerović - 19. Paweł Olszewski (56, 27. Bartłomiej Wdowik), 3. Dušan Stojinović, 72. Mateusz Skrzypczak, 2. Michał Pazdan, 36. Jakub Lewicki (56, 14. Tomáš Přikryl) - 16. Michal Sáček (84, 34. Maciej Bortniczuk), 6. Taras Romanczuk, 8. Nené (74, 39. Aurélien Nguiamba) - 11. Jesús Imaz (74, 9. Bartosz Bida), 28. Marc Gual.

Zagłębie Lubin

87. Sokrátis Dioúdis - 13. Mateusz Grzybek, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 55. Luís Mata - 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (88, 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy, 21. Tomasz Pieńko (76, 18. Filip Starzyński), 7. Saša Živec (46, 9. Tornike Gaprindaszwili) - 90. Dawid Kurminowski (65, 15. Martin Doležal).

żółte kartka: Stojinović - Luís Mata.
sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 6658.

W 54. minucie Jesús Imaz (Jagiellonia) nie wykorzystał rzutu karnego (Sokrátis Dioúdis obronił).

19.03.23 21:53
Karny dla jagi to jakaś kpina. W tej sytuacji powinna być żółta kartka za symulowanie faulu.

Kolejny bardzo dobry mecz bramkarza.

Cieszy też reakcja po stracie drugiej bramki. Nie spuścili głów jak to bywało do tej pory.

Myślę, że spokojnie się utrzymamy.

processing comment 0 0
19.03.23 19:34
@[UserID=96]Mk82[/user] ja to rozumiem ale branie go na ławkę i wpuszczanie na 5-10 minut nie przyspieszy jego powrotu, moim zdanie po to mamy rezerwy by własnie w takich momentach odbudowywać zawodników lub rozwijać młodych. Jak naprawdę chce szybko wrócić to powinien reguralnie grać i własnie po to są rezerwy jak tam udowodni że jest gotowy wtedy powinien dołączyć do pierwszej drużyny

19.03.23 19:18
guest profile picture
Do końca sezonu 9 kolejek, ale najważniejsze 3 zwycięstwa: z Lechią, Górnikiem i Koroną. Jest to ważniejsze od wygranej z Rakowem i powinno to zapewnić pozostanie w ekstraklasie.

19.03.23 17:20
@[UserID=252]Olo77[/user] aby nie zabierać miejsca Diengowi :smile: wydaje mi się, że jest jeszcze daleki od swojej formy i Fornalik zabiera go aby ewentualnie wszedł na 10 15 min, wczoraj wcześniej ściągnął Kurminowskiego dlatego wpuścił Dolezala.

19.03.23 16:12
Tak z innej beczki to czemu Świerczok nie gra w rezerwach by łapać rytm meczowy ???

19.03.23 15:28
Oststnio pisalem, ze Burlikowski powinien juz nowy kontrakt dac Sokratisowi :) z tygodnia na tydzien bedzie wart wiecej i pojawia sie dla niego inne propozycje i moze nam uciec w czerwcu. Moze wlasnie kierunek grecki bedzie wart uwagi w nastepny okienku, jak widac mozna tam znalezc ciekawych zawodnikow. Na plus wczoraj Gruzin, widac, ze jest glodny gry i chcial max wycisnac z tego wrescia. Pokazuje to, ze dobry trener nie daje na dzien dobry piereszego skladu, tylko kazdy musi na to zapracowac. Karny Maty troche naciagniety bo nie bylo to celowe zagranie.

19.03.23 14:51
@[UserID=244]ImprezowyKotek[/user] Stoki to tutaj pewnie jeszcze by był jak by nie reakcje kibiców, on tutaj miał jakiś specjalny status, oby Fornalik był tu na lata.

19.03.23 12:57
Fornalik jest najlepszym trenerem dla Zagłębia w piłce jest trochę potrzeba szczęścia umiejętności bo gdyby Chodyna wykorzystał choć jedną sytuację z Pogonią i wczoraj to gdzie by dziś było Zagłębie

19.03.23 11:56
@[UserID=252]Olo77[/user] zobacz ile czasu dostał Stokowiec na wyjście z kryzysu. Myślę, że jeśli pion sportowy się nie zmieni to Fornalik zostanie na lata. Byle tylko nie ściągano do klubu piłkarzy pokroju Sapinnena to zbuduje tu fajną ekipę.

19.03.23 11:52
@[UserID=221]amateo[/user] Narazie wszystko jest ok ,ale przyjdzie moment że będzie kryzys wtedy zobaczymy jak będą reagować ludzie i klub, własnie wtedy będzie można powiedzieć coś więcej czy klub stawia na trenera na lata czy na chwilę.

19.03.23 10:15
@[UserID=252]Olo77[/user]

Fornalik zazwyczaj wiaze sie z klubami na lata. Czemu mialoby byc tym razem inaczej?

Trzeba mu dac troche swobody przy transferach, bo on nawet z Konczkowskiego potrafil wycisnac maxa i zrobic z niego w miare grajka.

*

To okno bedzie interesujace. Zobaczymy jak sie spisze nasz nowy szef skautow i jak bedzie wygladala jego wspolpraca z Burlikowskim i wlasnie Fornalikiem

19.03.23 09:42
Karny z kapelusza sędzia zrobił prezent Jagieloni. Ogólnie mecz na plus szkoda dwóch punktów ale trzeba szanować ten remis.

19.03.23 09:35
19.03.23 04:07
amateo Papszun drużynę buduje od lat , ciekawe jestem czy ktoś  w Lubinie da Fornalikowi czas i fundusze by dobierał sobie piłkarzy których chce.

18.03.23 23:27
Mam nadzieje ze Fornalik bedzie jak Papszun i odstrzeli bez ceregieli ananasow co mu pilkarsko nie pasuja. Wierze ze ma on "oko" do zawodnikow a ponadto bedzie mogl wycisnac wiecej np z takiego Chodyny co na dzien dzisiejszy jest bez formy

18.03.23 21:32
Kolejny niedosyt :)
Szkoda punktów, szkoda okazji....szkoda, że sędziował nam Frankowski.
Niemiej jednak to wszystko to uroki piłki, przy czym jak widać, że drużyna chce, jak drużyna walczy, jak ma pomysł.....to można dużo wybaczyć - i ja to robię.
Nie wskazuję winnych ....bo nie w tym rzecz.
Powiem jedno: tak naprawdę to drużyna jest w budowie. Chyba po raz pierwszy od niepamiętnych czasów trwa prawdziwe układanie wszystkich kloców, a nie tzw. lepianka z g*ówna.

Zaskoczeniem dla mnie było posadzenie na ławce Bartka Kłudki, który co mecz płuca wypluwa, nadrabia walecznością i naprawdę miał kilka zaje fajnych meczy - ale to pokazuje jaka rywalizacja jest w drużynie.

Kończę z zwrotem WALDEK KING !!! i liczę, że po meczu z Wartą cały stadion będzie miał okazję do wykrzyczenia tego samego po spotkaniu.

18.03.23 21:00
Niestety wiekszosc z dolu punktuje na przyklad dzis taka Korona urywa punkt w Szczecinie- jak nie bedzie zwyciestw to remisy nas nie uratuja. Teraz trzeba koniecznie wygrac z Warta a to bardzo niewygodna druzyna

18.03.23 20:26
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Emocji było sporo, niech nikt nie mówi, że w meczach Zagłębia nic się nie dzieje. Dioudis najlepszy w naszej ekipie.

processing comment 1 0
18.03.23 20:22
mecz jak mecz, ale Panie Kielan, Burlikowski... dawac mi i to szybko kontrakt dla Sokratisa, takiego bramkarza nie mielismy od lat... ladnie szyje na bramce, dwa karne obronione w tym meczu... reszte sie ogarnie jesli sie utrzymamy. Z tym Jegomosciem w bramce spokojnym leszczem, nawet jesli, wedle klatwy Zaglebia loty, to i tak chlopak ma powazne papiery na brame :)

18.03.23 20:02
Czy działacze z TVP Sport dostrzegli już, iż mecze z Zagłębiem są na wysokim poziomie, z dużą ilością sytuacji bramkowych? A nie tylko legiunia...

18.03.23 19:03
Wyglądało jakby szybko zdobyta bramka równie utrudniła nam plan na ten mecz co Jagiellonii. Zespół się cofnął, bronił w miarę dobrze, ale dziś problem przy wyprowadzaniu kontr w pierwszej połowie. Za często grane były też długie piłki od obrony na Chodynę czy Żivca, którzy w starciach z 3 stoperami nie mieli większych szans. Szybko pozbywaliśmy się piłki i było mało płynności w grze. Decyzja co do odwołanego karnego na Pieńce słuszna, niestety nie trafił w piłkę i nie miał równowagi jeszcze przed kontaktem z bramkarzem. Co do karnego dla Jagiellonii to na powtórkach wyglądało jakby Romańczuk atakował głową łokieć Maty, tam nawet nie było ruchu ręką, po prostu normalnie rozłożone przy wyskoku. Tutaj już nie było sprawdzania, wiadomo że sędzia się wybroni. Ogólnie Mata zagrał poprawnie nie licząc tej wpadki z karnym, ale tutaj ciężko mówić, że zrobił jakiegoś babola. Potem Dioudis kocur 2 obronione karne. Przy dobitce znów pechowo, bo pierwszy przy piłce był Jach tylko nieskutecznie ją blokował na wślizgu. Druga bramka znów szczęście sprzyja przeciwnikowi, bo piłka odbiła się w gąszczu od uda Grzybka i spadła Pazdanowi pod nogi. Dobrze, że zespół pokazał mimo wszystko charakter i do końca próbował walczyć o 3 pkt. Trener Fornalik to chyba lubi hazard i najwyższy poziom trudności, bo wpuścił Figo, Doleżala i Makowskiego. Pewnie wielu z kibiców złapało się wtedy za głowę. Chodyna musi poprawić skuteczność, ale szansę miał też wspomniany już Pieńko. Kurminowski dziś słabiej. Gaprindaszwili fajna zmiana, dał asystę. Natomiast Żiviec to po strzeleniu bramki jakby zniknął z boiska. Generalnie mecz średni, nierówny w naszym wykonaniu, ale ostatecznie trzeba szanować ten 1 pkt. Widać, że trner wciąż szuka i próbuje, rotuje składem. Teraz przerwa na reprezentację, jest czas na korekty.

18.03.23 18:05
Trzeba szanować 1 punkt, ale w naszej sytuacji przegrana z Pogonią była lepszym wynikiem. Trzeba było po prostu ten mecz wygrać.

18.03.23 18:00
Patrzc obiektywnie na ten mecz i biorąc pod uwagę jak Pan Frankowski zachowywał się na boisku ,trzeba docenić ten punkt. z drugiej strony to był nasz bardzo przeciętny mecz, ale mimo wszystko brawa za walkę do końca i wyszarpanie remisu. Co do meczu to może martwić ten przestuj w grze 3/4 pierwszej połowie kompletnie staneliśmy. Powróciły demony przeszłości co do obrońców, po raz kolejny tracimy 2 bramki a nasi środkowi obrońcy się przyglądają, Mam także wrażenie że opaska kapitana trochę deprymuje mentalnie Kacpra, bo nie dość, ze skuteczność słaba to jego podania i dośrodkowania też na mizernym poziomie, chłopak musi zmienić mental, bo chyba za bardzo sie stresuje. Fajnie że strzelił bramkęmoże to mu pomoże. Jach ma jakiś dziwny odruch że jak dochodzi do przeciwnika to najpierw go odpycha, przez co są głupie faule. Po raz kolejny podobał sie Grzybek, Szkoda 2 punktów bo jak byśmy wygrali to doskoczylibyśmy do górnej tabeli. Czasem zdarzają się słabsze mecze i ważne by wtedy nie przegrać tak więc trzeba szanować ten punkt, zapomnieć o meczu i szykowaćsie na Wartę. Po raz kolejny nasz bramkarz kozak, fajnie jak by został bo pokazuje jakość, potrzeba nam poważnego srodkowego obrońcę, tak jak i rozgrwającego z prawdziwego zdarzenia to powinny byćpriorytety na następny sezon, na bokach jest dość względnie no i miejmy nadzieję że Świerczok się odrodzi. Mata debiutował, ale nie jestem do końca pewien jak go ocenić.

18.03.23 17:38
Chodyna bez formy. Znowu partoli sytuacje 100%. Szkoda ze nie ma zamiennika dla niego.

*

Taktyka do doopy. Przy 1.0 powinnismy grac jak przy 0.0. A tak inicjatuwa oddana i 3 gole o ktore sie prosilismy...

processing comment 0 1
18.03.23 17:27
1. Chodyna obowiązkowo powinien zostawać po treningu i ćwiczyć wykończenie bo nie po raz pierwszy dostaje piłkę gdzie powinien zapytać bramkarza „w który róg” a wali prosto w niego.

2. To co odwala ten Frankowski z tymi karnymi to jakaś komedia. Czy to nie było tak że Romanczuk wbiega od tylu w Matę i z tego jest karny?

3. Na duży plus końcówka i determinacja po naszej stronie aby wywieźć 3 punkty. Jagiellonia wyglądała jakby dla nich mecz mógłby się skończyć po naszej drugiej bramce. Widać było ze maja pełne gacie i rozumieją ze zdobyli dwie bramki z dupy i górujemy nad nimi umiejętnościami i jeśli ktoś może to wygrać to my.

4. Co do zmienników to Gruzin rozruszał atak ale u Starzyńskiego bez zmian.