Za nami półmetek fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. Część drużyn jest zadowolona ze swoich dokonań, zaś wiele ekip oczekiwało więcej - w tym gronie na pewno jest Zagłębie. Dziś rozpoczynamy rundę rewanżową, która pozwoli odpowiedzieć na wiele pytań.

Kolejkę numer 16 rozpoczniemy w piątek 22 listopada o godzinie 18:00, ale nawet postronni kibice naszej ligi nie powinni spodziewać się zbyt wielu emocji. Na pierwszy ogień dostaniemy typowo piątkowym "klasykiem" - Górnik Zabrze - Wisła Płock. Obserwujemy co się dzieje w mediach i jakoś specjalnie ten mecz nikogo nie grzeje, z wyjątkiem fanów obu ekip oczywiście. No nie jesteśmy zaskoczeni.

Drugi mecz, podobnie jak wspomniane spotkanie Górnika z Wisłą Płock, też jakoś mocno nie elektryzuje, z tym że tutaj możemy się spodziewać nieco więcej jakości piłkarskiej. Ciężko stwierdzić, kto zwycięży - Piast Gliwice prezentuje w miarę równą formę, ale mimo sporego doła Lech też potrafi zagrać nieźle od czasu do czasu.

W sobotę odbędą się trzy mecze. Najpierw o 15:00 zagra Korona Kielce z Rakowem Częstochowa, zaś o 17:30 Pogoń podejmie Legię. Zważywszy na to, że "Portowcy" i "Legioniści" są w czubie tabeli, a ich zawodnicy są w wysokiej formie, to dla postronnego widza mecz zapowiada się ciekawie. Na koniec dnia, o 20:00 Lechia Gdańsk zagra u siebie z ŁKS-em, ale jak dobrze pamiętacie, jesteśmy ostatni do polecenia oglądania drużyny Piotra Stokowca, która jest bez formy, w dodatku z ŁKS-em. Śmierdzi 1:0 Lechii do 80. minuty i remisem 1:1 w doliczonym czasie. Skąd my to znamy? ;)

W niedzielę 24 listopada zostaną rozegrane dwa mecze. Najpierw nasz zgodowicz - Arka Gdynia - zagra o 15:00 w Białymstoku z Jagiellonią, a o 17:30 Śląsk Wrocław podejmie Wisłę Kraków.

Najważniejszy mecz tej kolejki dla sympatyków "Miedziowych" odbędzie się w poniedziałek. Właśnie 25 listopada o 18:00 zagramy na wyjeździe z Cracovią. Na temat naszego pojedynku rozpiszemy się tradycyjnie w innym miejscu w sobotę. Poniżej łapcie pełną rozpiskę kolejki wraz z planem transmisji.

16. kolejka PKO Ekstraklasy

Piątek, 22 listopada

• Górnik Zabrze - Wisła Płock (18:00, Canal+ Sport)
  • Lech Poznań - Piast Gliwice (20:30, Canal+ Sport, Canal+ 4K)