W wygranym 2:1 spotkaniu z Lechem Poznań zadebiutowali dwaj nowi zawodnicy Zagłębia – Samuel Mráz oraz Lorenco Simić. Najnowszy nabytek „Miedziowych” – Duńczyk Søren Reese – mecz spędził na ławce rezerwowych.

Samuel Mráz na pojedynek z Lechem wyszedł w pierwszym składzie. W 28. minucie doskonale urwał się obrońcom „Kolejorza” i oddał groźny strzał głową, jednak golkiper Lecha dobrze sparował piłkę. W 42. minucie Słowak otrzymał prostopadłe podanie od Jakuba Żubrowskiego i znalazł się sam na sam z Filipem Bednarkiem. Bramkarz Lecha ponownie wygrał pojedynek z 23-letnim napastnikiem. W 67. minucie Mráz został zmieniony przez Roka Sirka. Samuel Mráz dwukrotnie dobrze odnalazł się przy podaniach, lecz zawiodła skuteczność. Bez wątpienia Mráz musi zwiększyć swoją aktywność na boisku, ponieważ długimi fragmentami meczu znikał z pola widzenia.

Lorenco Šimić zmienił Damjana Bohara w doliczonym czasie gry, zatem na ten moment nie sposób jakkolwiek zweryfikować jego umiejętności.

Drugi defensor, który został wypożyczony do „Miedziowych” z drużyny FC Midtjylland - Søren Reese – na swój debiut będzie musiał jeszcze poczekać. Całe spotkanie z Lechem przesiedział na ławce rezerwowych. Reese dołączył do Zagłębia zaledwie na dwa dni przed spotkaniem.