Spotkanie Zagłębia Lubin z Wartą Poznań otworzy niedzielne granie 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Waldemara Fornalika, po kolejnej wyjazdowej porażce, spróbują podtrzymać korzystną serię na własnym stadionie.

Twierdza Lubin

Kolejny wyjazd i kolejny mecz, po którym "Miedziowi" wrócili do Lubina bez punktów. Była to trzecia porażka lubinian w tym sezonie, trzecia odniesiona w roli gościa. Wiadomym było, że Zagłębiu przy Solskiego 1 nie będzie łatwo, ale wynik starcia ze Stalą Mielec był wypadkową wielu czynników. Po pierwsze, co chyba oczywiste, wrócimy do kartek Michała Nalepy i kontrowersyjnej, by nie mówić kuriozalnej, decyzji sędziego Kochanka. Czy wypaczyła ona wynik spotkania? Na pewno spowodowała kompletny rozpad defensywy drużyny Zagłębia, a także planu, jaki na ten mecz miał trener Fornalik. Postawa obrońców i rozpaczliwa próba ratowania spotkania poprzez niezrozumiałe do końca roszady również są kamyczkiem do ogródka zawodników i sztabu szkoleniowego. Zmiana Bułecy z perspektywy przebiegu meczu jest trudna do wytłumaczenia. Rozumiemy potrzebę łatania defensywy Kamilem Krukiem, ale Ukrainiec był jednym z zawodników, którzy naszym zdaniem wnosili tego dnia wiele dobrego do gry "Miedziowych". To samo tyczy się innych wyborów, które były podejmowane. Mamy 2023 rok. Jak racjonalnie można argumentować wpuszczenie na boisko Arkadiusza Woźniaka? Z całym szacunkiem i pełną sympatią, ale czas "Wąskiego" minął. Stal bezlitośnie wykorzystała to, z czym Miedziowi mieli problemy. Ale teraz Zagłębie wraca do domu. Do domu, w którym w tym sezonie „Miedziowi” jeszcze nie przegrali, ba, tylko raz musieli podzielić się punktami z Lechem Poznań. Stadion Zagłębia to jak dotąd twierdza i podopieczni Waldemara Fornalika powinni zadbać o to, aby po meczu z Wartą status ten nie uległ zmianie.

Podczas niedzielnego spotkania szkoleniowiec "Miedziowych" znów nie będzie mógł skorzystać z usług Dawida Kurminowskiego, który nabawił się urazu oraz pauzującego za kartki Nalepy. Do gry po kilku tygodniach przerwy wrócili Marko Poletanović oraz Mateusz Wdowiak. Ten drugi swój powrót na boisko przypieczętował w Mielcu golem i dał jasny sygnał, że warto dać mu szansę od pierwszej minuty. Czekamy również na Aleksa Ławniczaka, bez którego, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, poziom defensywy Zagłębia spadł diametralnie.

Warta słabsza niż wcześniej?

Najbliższy rywal Zagłębia Lubin również zmaga się z kilkoma poważniejszymi problemami. Na palcach jednej ręki można policzyć wyjazdowe zwycięstwa poznaniaków w ostatnim ostatnich miesiącach. Oprócz trzech punktów przywiezionych ze Stadionu im. Władysława Króla, na którym swoje spotkania rozgrywa ŁKS Łódź, "Zieloni" od marca wygrali poza Grodziskiem tylko raz (z Widzewem, 0:2). W dodatku podopiecznym trenera Dawida Szulczka nie pomaga trudna sytuacja kadrowa. W meczu z Zagłębiem Warta będzie musiała radzić sobie bez kontuzjowanych Adama Zrelaka, Jakuba Kiełba i Michała Kopczyńskiego. Za klubem z Poznania raczej spokojne okienko transferowe, w którym szeregi klubu zasilili głównie znani już nam ligowcy, m.in. Jakub Bartkowski i Tomas Prikryl, a odeszli Robert Ivanov i Jan Grzesik. - Widząc, kto odchodzi z zespołu, przewidywałem, że czeka nas ciężka runda. Póki co, na papierze jesteśmy słabsi niż jeszcze kilka miesięcy temu - mówił na łamach naszego portalu szkoleniowiec poznańskiego klubu, Dawid Szulczek. Warta, tak jak większość innych drużyn, ma za sobą osiem spotkań, z czego zaledwie dwa udało jej się wygrać. „Zieloni” zanotowali też trzy remisy oraz trzy porażki.

Zagrać tak, jak w domu przystało

Zagłębia gra w kratkę, ale w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, nie zawodzi przed własną publicznością. Fakt ten, pomimo dość wczesnej pory rozgrywanie najbliższego spotkania, powinno być zachętą do pojawienia się na trybunach. Pierwszy gwizdek sędziego Patryka Gryckiewicza już w niedzielę o 12.30.

Kuba Synowiec

Zagłębie Lubin - Warta Poznań

Stadion Zagłębia 24-09-2023, 12:30
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 9. kolejka

1:0
(0:0)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (10)24.09.2023 14:23
O co chodzi z tym Woźniakiem?
Bracia Golcowie specjalnie nas wk...?

processing comment
24.09.2023 13:12
guest profile picture
Dziadunio73 (Gość)
Tego sie nieda oglądac.jezuu...

processing comment
24.09.2023 12:17
guest profile picture
Nie pytajcie czemu? Trener wie...

processing comment
24.09.2023 11:57
guest profile picture
Dziadunio73 (Gość)
Oco tu chodzi czemu Dąbrowski MAKOWSKI.....???

processing comment
24.09.2023 11:48
Czy Mróz i Wdowiak naprawdę tak słabo wyglądają, że nie zasługują wkońcu na 1 skład? Człowiek wiedział ale po raz kolejny sie łudził..

processing comment
24.09.2023 11:38
guest profile picture
Oldboy (Gość)
Kopacz dzisiaj zagra i to zła wiadomość a dobra że nie zagra Nalepa, reszta bez zmian, Fornalik z bratem będą myśleć 

processing comment
24.09.2023 11:05
guest profile picture
Sherman (Gość)
Nie ma nalepy ale są jeszcze dabrowski oraz naczelny animator wozniak

processing comment
24.09.2023 08:28
Warta osłabiona ale to wciąż taktycznie jedna z lepszych ekip w ekstraklapie, 3 punkty obowiązkowe

processing comment
24.09.2023 03:36
guest profile picture
Nalepa uziemiony, ale co z Woźniakiem? On jest za miły dla przeciwników, by liczyć na żółte kartki. A pan Fornalik wiadomo, musi sobie udowadniać, iż i z nim w składzie potrafi wygrawać. Jest w tym konsekwentny. Niestety.

processing comment
23.09.2023 21:49
Parafrazując klasyka: "U siebie graj jak u siebie, a u obcego na [wycięte]". Na rewolucję w wyściowym składzie nie liczę. Plus, że Nalepa z konieczności poza składem. Chcę zobaczyć, że im się chce, zobaczyć "jaja", bynajmniej nie piłkarskie. 3 pkt mają zostać w Lubinie. 

processing comment