Strzelcy bramek dla Zagłębia Lubin w derbowym starciu z Miedzią Legnica, Kacper Chodyna i Jarosław Jach, zgodnie przyznali, że wygrana nad lokalnym rywalem doda lubinianom sporo pewności siebie i oznacza więcej niż zdobycie tylko trzech punktów.

Kacper Chodyna (pomocnik Zagłębia Lubin)

- Myślę, że pierwsza połowa była gorsza w naszym wykonaniu niż druga, ale nie powiedziałbym, że bardzo słaba. Utrzymywaliśmy się przy piłce i były dwie sytuacje, które mogliśmy zamienić na bramkę. W przerwie rozmawialiśmy o tym, aby dołożyć konkrety i stworzyć większą ilość okazji, dzięki czemu wygraliśmy 2:1. Myślę, że nieźle wyglądaliśmy w obronie, bo wiedzieliśmy jakie są mocne strony Miedzi i się przeciwstawiliśmy. Ja w grze defensywnej również cofałem się do linii obrony, bo takie było założenie i myślę, że dobrze to wyglądało, przez co skutecznie zatrzymywaliśmy ataki Miedzi. Dowiedziałem się dosłownie przed samym meczem, że założę dziś opaskę. Był to dodatkowy kopniak do roboty i nagroda za ciężką pracą. Czułem dumę, ponieważ przeszedłem drogę z akademii do pierwszego zespołu i założyłem opaskę. To dobry przykład dla młodszych chłopaków, że warto trenować i starać się, by być kapitanem drużyny w meczu derbowym. Dawno nie wygraliśmy dwóch meczów z rzędu. To dodaje dużej pewności siebie przed nadchodzącymi spotkaniami, ale naszym celem jest jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania w ekstraklasie, dlatego twardo stąpamy po ziemi i chcemy dalej punktować.

Jarosław Jach (obrońca Zagłębia Lubin)

- Sądzę, że był to mecz walki, szczególnie w drugiej połowie, bo pierwsza część gry była dość przespana przez obie drużyny. Pierwsze 10 minut dość energiczne z wieloma sytuacjami dla zespołów. Dobrze zaczęła Miedź, a później my odpowiedzieliśmy. Następne 30 minut raczej do zapomnienia. W drugiej połowie szybka bramka pobudziła to spotkanie i zaczęło się troszeczkę dziać na boisku. Myślę, że fajnie kontrolowaliśmy ten mecz do 90 minuty, aż straciliśmy gola takiego dość nieoczywistego, kontrowersyjnego. Nie widziałem tego na wideo, natomiast myślę, że lekka nutka kontrowersji tam będzie. No i później zaczął się taki najgorszy scenariusz, bo z 2:0 do 90 minuty stworzyliśmy sobie takie małe piekło. Na szczęście dla nas dowieźliśmy te bardzo cenne trzy punkty do końca. Czas na to, żeby chwilę się pocieszyć, przygotować się do kolejnego spotkania. Łapiemy duży oddech, oddalając się od strefy spadkowej. Sama gra pokazała w wielu momentach, że jest bardzo fajna. Jest dużo optymizmu, ale też wiele rzeczy do poprawy. Nie możemy do takich końcówek doprowadzać. Musimy kontrolować takie spotkania do samego końca. Duże brawa dla chłopaków i kibiców. Fajna wizytówka Ekstraklasy, na pewno w drugiej połowie kibicowsko top. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak pogratulować wszystkim związanym z Zagłębiem i cieszyć się dzisiaj z trzech punktów.

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica

Stadion Zagłębia 27-02-2023, 19:00
PKO Ekstraklasa, Kolejka - 22. kolejka

(2:1)
(0:0)
źródło: Własne, zaglebie.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)