W wygranym 1:3 spotkaniu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w barwach Zagłębia zadebiutowali dwaj zawodnicy, którzy w letnim oknie transferowym dołączyli do „Miedziowych” - Mateusz Bartolewski oraz Jakub Żubrowski.

Obydwaj zawodnicy na mecz ze Świtem wyszli w pierwszym składzie.

Mateusz Bartolewski dobrze współpracował na lewej stronie obrony z Sasą Baliciem, pomimo że nie zanotował ani bramki, ani asysty, to jego debiut można zaliczyć do udanych. W 37. minucie spotkania obejrzał żółtą kartkę. Lewy pomocnik na boisku przebywał do 60. minuty, w której został zmieniony przez Jakuba Sypka. Jego zmiana była wymuszona, bowiem na skutek starcia z jednym z zawodników naszych rywali doznał kontuzji – rozcięcia głowy, jednakże uraz nie wykluczy go prawdopodobnie z przygotowań do meczu z Lechem.

Jakub Żubrowski w 6. minucie spotkania otworzył wynik spotkania, lewą nogą pokonując golkipera Świtu. Na początku drugiej połowy spotkania wyśmienitym podaniem z głębi pola wypuścił Bohara, jednak Słoweniec w tamtej sytuacji nie zdołał zdobyć bramki Środkowy pomocnik w 87. minucie został zmieniony przez Kamila Kruka. Swój debiut Kuba, podobnie do Mateusza Bartolewskiego, może zaliczyć do udanych.

Trzeci letni nabytek Zagłębia, który znalazł się w kadrze meczowej - Jakub Wójcicki - cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

źródło: Własne, zaglebie.com