Witam w poniedziałkowy wieczór. Czemu podkreślam porę dnia i ów dzień? Ponieważ słyszeliśmy szumne zapowiedzi prezesa Matusza Dróżdża podczas gali sponsorów, że w zeszłym tygodniu dostaniemy to, czego my kibice pragniemy – transferów do drużyny.

I co? Czekam i czekam by w końcu coś oficjalnie (lub nawet mniej oficjalnie) zaczęło się coś dziać, by móc o czymś napisać konkretnego i nic.

Treningi do nowego sezonu rozpoczęte, za chwilę pierwszy mecz przedsezonowy, zgrupowanie a tu nadal cisza. Wygląda na to, że rozmowy się przedłużają, sprawy się komplikują, zainteresowane strony zmieniają zdanie lub negocjują warunki. Możliwe, że dotyczy to zarówno piłkarzy jak i rzekomego nowego sponsora. Ot, biznes, sprawy dynamicznie się zmieniają, co jest normalne. Tyle tylko, że mniej normalne jest to, że nie dzieje się nic na żadnej płaszczyźnie, co nie wystawia dobrej laurki władzom Zagłębia. Może się nie udać z jednym zawodnikiem (Vejinovic?) a gdzie reszta? Na co dyrektor sportowy czy osoby decyzyjne czekają? Nowy kontrakt Damiana Oko to jest osiągnięcie? Po co te deklaracje a potem totalna cisza? Nie można byłoby napisać na twitterze, facebook’u  – słuchajcie, wiemy, że obiecaliśmy ale poczekajcie jeszcze trochę, pracujemy nad tym, czy coś w tym stylu ładnie ubrane w oficjalny komunikat? Milczenie nigdy nie jest rozwiązaniem. I po Euro U21 dla Polski.

Do soboty bajka była piękna, zwycięstwo z Belgią, szczęśliwe (nie oszukujmy się, że było inaczej) zwycięstwo z Włochami i brutalne sprowadzenie na ziemię z Hiszpanią. Lądowanie bardzo twarde, przyznaję, że drugiej połowy już nie oglądałem. Żal było patrzeć jak Hiszpanie robią z Polakami co chcą, nie mieli litości. Pretensji jednak nie mam, wlali trochę radości i nadziei w serca kibiców, pokazali się światu i pokazali również sobie, że można coś przy niezłym trenerze i dobrze zorganizowanej drużynie coś fajnego stworzyć, oby tak dalej. Grabara i zwłaszcza Bielik powinni jak najszybciej dostać szansę w pierwszej reprezentacji ale obawiam się, że Brzęczek nie ma odwagi by tego zrobić. O ile w przypadku Grabary da się to zrozumieć bo Polska bramkarzami stoi, tak środkowy obrońca zawsze jest w cenie pomimo tego, że Glik i Bednarek/Pazdan wyglądają solidnie. Z dobrej strony pokazał się nasz Filip Jagiełło, który zanotował dwie asysty z Belgią. Filip teraz ma kilka dni odpoczynku i wraca do Włoch do Genui by walczyć o miejsce w podstawowym składzie.

Wracając jeszcze na chwilę do meczu z Hiszpanią warto przytoczyć twitta Łukasza Olkowicza z Przeglądu Sportowego jako końcowy komentarz sobotnich wydarzeń: https://twitter.com/LukaszOlkowicz/status/1142540513800839168

Autor: Krzysztof Kuchczyński