Na zakończenie 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin uległo Górnikowi Zabrze 1:2. "Miedziowi" nieźle prezentowali się w pierwszej części meczu, prowadzili nawet po golu Dawida Kurminowskiego, ale w drugiej połowie ich dyspozycja była już dużo gorsza, z czego skorzystał zespół gości strzelając dwie bramki. Lubinianie przerwali tym samym passę sześciu meczów z rzędu bez porażki.

Trener Waldemar Fornalik zdecydował się na dokonanie jednej korekty w składzie Zagłębia Lubin. W wyjściowej jedenastce na rywalizację z Górnikiem Zabrze Mateusza Wdowiaka zmienił Tomasz Pieńko, poza tym oglądaliśmy identyczne zestawienie, jak w ubiegłotygodniowym meczu z Wartą Poznań.

Pierwsza część spotkania przyniosła nam niezłą grę „Miedziowych”. Nie było oczywiście fajerwerków, ale z futbolówką przy nodze gracze Zagłębia nie męczyli się, jak bywało to w wielu meczach obecnego sezonu. Pierwszą groźną okazję w poniedziałkowym spotkaniu mieli jednak goście. W 8. minucie spotkania zakotłowało się pod bramką lubinian, gdy Szymon Czyż podał do Sebastiana Musiolika. Rosły napastnik z Zabrza instynktownie uderzył na bramkę Zagłębia Lubin, ale pojedynek z nim wygrał bramkarz Sokratis Dioudis. Lubinianie odpowiedzieli chwilę później za sprawą Tomasza Pieńki, ale jego rajd zakończył się mocnym i niecelnym strzałem. W 19. minucie wychowanek Zagłębia Lubin miał kolejną okazję, gdy ładnym podaniem do niego popisał się Juan Munoz. Młody gracz „Miedziowych” w dogodnej sytuacji za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany, przez co piłka przeleciała nad poprzeczką. W 28. minucie mieliśmy jednak 1:0 dla naszej drużyny. Zawodnicy Waldemara Fornalika przez ostatnie minuty naciskali na drużynę Górnika, głównie za sprawą wysokiego pressingu Dawida Kurminowskiego oraz Juana Munoza i przyniosło to skutek w postaci przejęcia piłki po stracie Czyża. Kurminowski strzelił celnie z 18 metrów dając nam prowadzenie. Był to jednocześnie piaty gol „Kurmina” w szóstym kolejnym meczu. To nie był jednak koniec strzelania w pierwszej połowie. W 37. minucie w zamieszaniu podbramkowym do źle wybitej piłki przez Kurminowskiego dopadł Szymon Czyż i bez problemu pokonał Dioudisa. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron z naszej drużyny jakby uszło powietrze. Gra nie układała się tak dobrze, w dodatku ciężko nie odnieść wrażenia, że zmianami trener Waldemar Fornalik bardziej drużynie zaszkodził niż pomógł. Wejście Tomasza Makowskiego za Marko Poletanovicia i Mateusza Wdowiaka za Juana Munoza ciężko uznać za udane. Szczególnie gdy mówimy o pierwszym ze wspomnianych graczy, bowiem od 58. minuty, gdy doszło do pierwszych zmian, środek pola Zagłębia został całkowicie rozregulowany. Górnik Zabrze objął prowadzenie w 66. minucie. Lubinianie poniekąd się doigrali i chwilę wcześniej wprowadzony Piotr Krawczyk wykończył z bliskiej odległości zespołową akcje gospodarzy. Warto odnotować w tej akcji beznadziejną postawę wielu graczy Zagłębia – głównie obrońców, ale również pozorujących doskok i próbę odebrania piłki rywalom pomocników. Do końca meczu Zagłębie Lubin próbował co prawda wyrównać, ale próba główką Michała Nalepy oraz minimalnie niecelne uderzenie wprowadzonego Serhija Bułecy, to wszystko co mieli w poniedziałkowy wieczór w repertuarze gracze z Lubina.

Zagłębie Lubin przegrało z Górnikiem Zabrze 1:2 i tym samym przerwało passę sześciu meczów bez porażki z rzędu. Brzmi taka seria dumnie, jednak ze względu na remisy, dorobek punktowy naszego zespołu nie jest za bardzo okazały.

8 kwietnia 2024, 19:00 - Lubin (KGHM Zagłębie Arena)

Zagłębie Lubin 1:2 Górnik Zabrze

bramki: Kurminowski 28 - Czyż 37, Krawczyk 66

Zagłębie Lubin

87. Sokrátis Dioúdis - 2. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata - 7. Kacper Chodyna, 8. Damian Dąbrowski (79, 17. Marek Mróz), 20. Marko Poletanović (58, 6. Tomasz Makowski), 21. Tomasz Pieńko (79, 16. Serhij Bułeca) - 90. Dawid Kurminowski, 18. Juan Muñoz (57, 77. Mateusz Wdowiak).

Górnik Zabrze

1. Daniel Bielica - 27. Dominik Szala (87, 17. Kamil Lukoszek), 5. Kryspin Szcześniak, 26. Rafał Janicki, 64. Erik Janža - 7. Adrián Kaprálik (88, 2. Boris Sekulić), 6. Damian Rasak, 8. Dani Pacheco (79, 23. Filipe Nascimento), 55. Szymon Czyż (60, 21. Piotr Krawczyk), 11. Lawrence Ennali (79, 41. Sōichirō Kōzuki) - 9. Sebastian Musiolik.

żółte kartki: Chodyna - Pacheco, Szcześniak.

12.04.24 17:13
Dobre pytanie... kto za niego? W moich marzeniach widzę Łobodzińskiego ale dopiero co przedłużył kontakt w Arce. Wcześniej myślałem o Niedźwiedziu, ale z tego co widać ciężko mu idzie póki co w Chorzowie. Kto wie może Szulczek? Lub może ze wcześnie jeszcze dla niego? Może Runjaic? Choć minusem jest jego język polski...

12.04.24 15:44
guest profile picture
@[UserID=541]Kibickghm[/user] Jak by dobry to nie wyleciał z Śmiecianki Lęgnica. Wynalazki już byly teraz pora na cos lepszego.

processing comment 2 0
12.04.24 05:37
@[UserID=-1]Krasnal[/user]  za Waldka może być Bella właśnie stracił posadę trenera w miedzi Legnica młody ambitny

processing comment 1 4
11.04.24 21:13
mykysy (Gość)
Tutaj  żaden  trener  nie  będzie  gorszy  od  Fornalika  żaden  jaki  by  tutaj  przyszedł  dzisiaj i  miał  taki  skład  jaki  jest  dzisiaj. Prawda  jest  taka  że  my  gramy  najnudniejszą  piłkę  w  lidze  i  tego  nie  da  rady  oglądać. Pyrzy  takich  nakładach  na  klub  zarobkach  aż  trudno  w  to  uwierzyć. Pan  Fornalik  nam  tylko  wmawia  że  są  dobre  mecze  a  jakie  są  to  każdy  widzi. Czas  na  zmiany  koniecznie  bo  się  nie  dobrze  robi  jak  mieliby  przedłużyć  kontrakt  z  Waldemerem  po  którym  zostało  tylko  nazwisko. Dw  lata  pracy  on  mowi  że  piłkarze  na  koniec  sezonu  do  formy  dochodzą  nie  pojęte  to  jest. Wpuszcza  wiecznie  rezerwowego  Makowskiego  który  nie  rokuje  kompletnie  na  przyszłość  a  gdzie  jest  nasza  młodzięż  czemu  nie  dostaje  szans  tak  robi  normalny  trener ...????

processing comment 1 0
11.04.24 16:09
Jeśli drużyna co mecz gra praktycznie o nic jeśli drużyna nie ma celu sportowego i nawt sama z siebie nie dąży do niego to oznacza tylko jedno !!! Taka drużyna nie ma prawa grać w estraklasie i nazywać się graczami ekstraklasowymi. Sportowiec pozbawiony ambicji lub poprostu nie mający ambicji dokonać czegoś by go zapamiętano jest tylko osobą biegającą w stroju sportowym. W Zagłębiu nie widać ani woli walki zaangażowania ambicji i boiskowej złości wygrywania. Są tylko osoby biegające w strojach sportowych.

processing comment 3 0
11.04.24 11:50
Krasnal (Gość)
Niestety jest tylko jedno ale kto za Waldka. Wielu przychodziło i wielu odchodziło o niebo bogaszych a nie widziałem poprawy na lepsze. Najlepszym sposobem jest chyba po prostu się przyzwyczaić jak to robią prezesi, trenerzy na taką przecietność i brak jakichkolwiek wymagań!! Mnie osobiście już nawet nie chce się komentować tego cyrku!!

10.04.24 21:18
A  czemu  nie  gra  Wożniak  czemu  z  niego  zrezygnowano  bo  co  panie  Fornalik  jajcarzu.

processing comment 5 1
10.04.24 17:59
 I na tym koniec historii Zagłębie - Fornalik. Tym meczem i konferencją po przegrał nowy kontrakt. Bardzo dobrze, bo przez półtora sezonu nie wypracować stylu zespołu to jest dramat. Gramy na aferę, byle by grać. Nie ma schematów. Nikt nie pokazuje się do gry, nikt nie chce wziąć ciężaru na siebie. Druga sprawa - niszczenie zawodników przez niego. Bohar, Jach, Kruk, Pieńko - 3 odpalonych, jeden z najlepszego dryblera stał się zawodnikiem który się nie nadaje do gry. Ile można oglądać jego straty. Trzecia sprawa - mamy jedną z najlepszych akademii w Polsce, i on z niej nie korzysta, mimo że gramy o nic. Oby nowy prezes był jak najszybciej i wyj*bal tych pozorantów burlikowskiego i fornalika. (Tak - celowo z małej litery bo na szacunek sobie nie zapracowaliście.) Nie chcemy was tu!

processing comment 8 1
09.04.24 22:42
Mam pytanie może ktoś mi odpowie co się stało z zawodnikami Zagłębia, że tak słabo wyglądają fizycznie nie mają szybkości i cała drużyna przebiega stosunkowo mało w tej rundzie kilometrów i nie ma dynamiki akcje rozgrywane są ślamazarnie. Tak obecnie się nie gra. Zawodnicy Górnika przewyższali nas szybkościa oraz dynamiką rozgrywania piłki a sam japończyk biegał za dwóch przeważnie w naszym polu karnym było ich kilku więc prawdopodobieństwo, że któryś dostanie piłkę było większe. W tamtej rundzie zawodnicy Zagłębia rundzie szczególnie na wiosnę prezentowali się fizycznie zdecydowanie lepiej  ale w środku pola mieliśmy Łakomego i wyglądało to zdecydowanie lepiej.

processing comment 5 0
09.04.24 09:22
Nie lubię pisać treści : a nie mówiłęm ? Wolałbym uderzyć się w pierś i przyznać do błędu ale niestety jest jak przewidziałem. Innym nie podobały się moje komentarze negujące tego trenera, teraz te same osoby nawołują do jego zwolnienia. Chłop nie panuje nad zespołem, powiela cały czas te same błędy, dokonuje niezrozumiałych wyborów i oczekuje nie wiadomo czego na boisku. Nie gramy lepiej jak za Stokowca, składa wcale nie jest zły ale Fornalik niektórych zawodników zniszczył a wyniki próbuje ratować Woźniakiem. To jest komedia i upadek tego trenera. Panom Fornalikowi oraz Burlikowskiemu dziekujemy, najlepiej aby odeszli razem bo P. Burlikowskiemu przyjdzie coś do głowy i zatrudni albo Stokowca ponownie albo Żurawia. Trzeba chłopa tutaj, który ryknie na zwodników, nie potrzebujemy miękiszona. Tęskni mi się za czasami gdy trenerem był Adam Topolski lub Czesław Michniewicz, to byli trenerzy.

processing comment 12 1
09.04.24 05:33
Waldek do dymisji wystąp. Zmiany tragiczne.

processing comment 21 2
09.04.24 00:13
Fornalik poraz kolejny przygrywa zmianami. Rozmontował w miarę dobrze wyglądający środek pola na początku drugiej połowy i wszystko ch strzelił. Dlaczego taki Chodyna wiecznie ma pełne 90 minut? Dziadka już chyba sami piłkarze nie trawią, nie wspominając o nas kibicach..

processing comment 11 3
09.04.24 00:07
sam nie wiem jak skomentowac ten mecz... przyzwyczailem sie juz przez lata przelykac gorzkie pigulki, niezaleznie czy wygrywamy, czy nie, ale dzisiaj dostalem zapasci sumienia, w kontekscie ogladania Zaglebia. Makowski, Dabrowski, Mata dzisiaj odstawiali sabotaz, Buletsa od zawsze dla mnie wiruje na innej orbicie, Munoz sie stara, zarabia co nie co i ma jaguara, na temat Chodyny to juz tym bardziej nie chce mi sie wypowiadac, bo to juz nie jest jezdziec bez glowy, to juz nawet nie jest jezdziec... slabo mi jak widze jego popisy i wirtuozje kopania sie z koniem w kontekscie podan... sam nie wiem... juz sie nie chce powtarzac na temat sytuacji w klubie, nie mieszkam w Lubinie od 19 lat, kocham ten klub, ale moja milosc przeradza sie w nerwice lekowa... Gornik nie pokazal nic wiecej na co Zaglebie moglo pozwolic, mysl taktyczna byc moze i istnieje, ale jak ponizej koledzy napomnieli, ogolowi sie nie chce. Myslalem, ze czlapiacy Starzynski w ostatnich chwilach w Zaglebiu to bylo przegiecie, ale mam wrazenie, ze zaistniala tu jego szkola... glowa mala.. Wasze zdrowie!

Edytowano : 2024-04-09 00:10:51
processing comment 11 1
08.04.24 22:56
jak by trener miał więcej w defensywie pomocników to może jeszcze wolniej można grac  brawo trener , w 82 roku grali szybciej

processing comment 8 0
08.04.24 22:46
Trener od motoryki do zwolnienia.
Chodyna ostatni dobry mecz zagral z 2 lata temu.
Kadra zle skonstruowana - za duzo przecinakow, za malo zawodnikow kreatywnch

processing comment 9 1
08.04.24 22:35
Dla tej drużyny i trenera mógłby dzisiaj się już zakończyć sezon. Ci ludzie nie mają raczej już nic do udowodnienia sobie tym bardziej nam.
Zostało 7 spotkań do wyrobienia etatu, i upragnione wakacje! Wyniki i styl się nie liczą. Wyjść i wyczlapac te 90min.

processing comment 14 0
08.04.24 22:30
Przerażające jest to, że niemal każdy zespół ma lepszą od nas kulturę gry, organizację i ruch piłki. Do tego cechy wylicjonalne i fizyczne, bo przecież przegrywaliśmy wszystkie stykowe piłki.

No i akapit o arbitrze, bo tak nie czującego gry sędziego to dawno nie widziałem, wszystko źle kiedy trzeba puścić akcję (tak kontra Pieńko) to wstrzymywał, kiedy trzeba odgwizdać faul to puszczał. Opóźniał proste decyzji, on swoją nieumiejętnością wybijał zespoły z gry. Facet wyglądał jakby pierwszy raz był na boisku piłkarskim.

Do tego ten powolny ruch piłki naszych, a jak nieco dłuższe podanie to albo nie w tempo albo niedokładne.

Strasznie wkurza, kiedy przegrywamy z takimi średniakami, którzy budżet spinają na agrafkę, a nasi wiecznie w swej finansowej strefie komfortu i niekomfortowo czują się tylko 90 minut raz w tygodniu i pech, że akurat na boisku.

Edytowano : 2024-04-08 22:32:19
processing comment 12 0
08.04.24 22:21
Dopóki Fornalik na stanowisku nie warto chodzić na te mecze. Oczy bolą jak się na tą grę patrzy

processing comment 9 5
08.04.24 22:15
Aby wygrać trzeba chcieć a piłkarzom Zagłębia jakoś dzisiaj się nie chciało biegać. Dwie bramki dla Górnika to prezenty od Zagłębia Lubin takie błędy nie są nawet w III lidze. Dziwny mecz Górnik grający już praktycznie o nic gra z wielkim zaangażowaniem, a Zagłębie jak na grze treningowej. Jak się nie chce biegać to wstawić juniorów.Trener po takim meczu powinien zostać dyscyplinarnie zwolniony oraz dyrektor sportowy. Po co się mamy wszyscy męczyć piłkarze oraz trener za mecze biorą dużą kasę i ich obowiązkiem w stosunku do pracodawcy i kibiców jest grać na maksa taki wybrali sobie zawód. Widać było po piłkarzach Górnika im się bardzo chciało i wygrali.

processing comment 6 0
08.04.24 22:12
Druga bramka stracona na właśne życzenie. granie non stop do tyłu to nie ma sensu w wykonaniu naszych kopaczy. Panie Bartku Kopacz z całym szacunkiem, ale nie jest Pan Pomocnikiem żeby się kiwać tylko bronić bramki. Pan Dąbrowski to nie wiem hamulec jakich mało. A samo bieganie naszych piłkarzy to woła o pomstę do nieba. Czy zawsze nasz klub musi dołować i walczyć w ostatnich kolejkach o max 11 miejsce? Gdzie są wzmocnienia?

08.04.24 21:50
Meczyk (Gość)
Miałem coś pisać ale...... Q..a szkoda czasu mimo wszystko miłego tygodnia wszystkimi życzę oprócz kopaczom i trenerowi już chyba emerytowi

processing comment 10 3
08.04.24 21:48
Bohar, Jach, Kruk, Hinokio zawodnicy zniszczeni przez Fornalika

processing comment 18 4
08.04.24 21:45
Górnik przyjechał wygrać i wygrał. Umiejętności obu zespołów podobne ale każdy normalny kibic widział komu bardziej zależy. U nas jak zwykle bez pomysłu i jakoś to będzie. Mata dramat i zmiany, które nic nie dają to już norma. Makowski masakra a kapitan plącze się o własne nogi. Odsunąć tego trenerzynę od zespołu i już budować coś nowego a Fornalik niech dostanie jakieś inne zajęcie do końca kontraktu. Niech auta wypuszcza z parkingu albo pompuje piłki.

processing comment 10 1
08.04.24 21:44
Zimą na portalu konkurencyjnym do mkszaglebie.pl jeden z jego redaktorów prognozował, że Damjan Bohar wiosną nie otrzyma zbyt wielu szans na grę. Jak widzimy, prognoza ta się sprawdziła.

Wspomniany redaktor spekulował o możliwości posiadania przez Słoweńca klauzuli automatycznego przedłużenia kontraktu po wypełnieniu określonej liczby minut, która miała w przyszłości stać się powodem odstawienia Damjana.

Czy redakcja mskzaglebie.pl posiada jakieś informacje na ten temat i czy ewentualnie może sobie pozwolić na ich potwierdzenie?

processing comment 16 0
08.04.24 21:34
Taktyka Urbana trenera i taktyka flaki z olejrm myśli trenerskiej Fornalika. Jeden szuka gola i zwycięstwa i dopiął swego. I taktyka bronienia wyniku i wpuszczenie defensorów. Żeczywiście już żygać się chce jak ogląda się gre Zagłębia. Tak myślałem co może spieprzyć początek tygodnia i patrz ? Twoj klub !!!

processing comment 13 2
08.04.24 21:26
żygam naprawdę żygam tymi żelikami.
Skutecznie zniechęcają do przyjścia na stadion.
Z 16 tysięcy na początku sezonu do 4 tyś dzisiaj ( a i tak wydaje się ta liczba przekoloryzowana)

08.04.24 21:10
Oldboy (Gość)
Tylko masochisci chodzą na stadion oglądać tych czlapakow

processing comment 12 4
08.04.24 21:09
Piter74 (Gość)
Taktyka dostosowana do zespołu, schematycznego i wolnego jak slimak. Żeby w tej druzynie był jeden ktory szybko biega jak chociaz Ennali w Górniku to może bylaby szansa. Zasłużone zwyciestwo Górnika ktory był po prostu lepszy. Mam nadzieję na rozstanie z Fornalikiem. Nigdy mu nie wybaczę że zniszczył Bohara zawodnika który moim zdaniem mógłby zrobić różnicę. Zmiany tragedia najgorszy Makowski