Udało nam się ustalić szczegóły kontraktu Mikkela Kirkeskova. Jeśli Duńczyk przejdzie w piątek pomyślnie testy medyczne, to zwiąże się on z „Miedziowymi” dwuletnią umową.

Niebagatelny wpływ na wybór Zagłębia Lubin przez Mikkela Kirkeskova ma osoba trenera Waldemara Fornalika. Duński lewy defensor miał wszak okazję współpracować ze szkoleniowcem „Miedziowych” w Piaście Gliwice. W barwach klubu ze Śląska Kirkeskov rozegrał 96 meczów, które okrasił dwoma golami oraz czterema ostatnimi podaniami. To właśnie na tamten czas przypada mistrzostwo Polski zdobyte przez „Piastunki”.

Ostatnim klubem 31-latka było Holstein Kiel, występujące na drugim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. W poprzednim sezonie Kirkeskov wystąpił w 26 ligowych spotkaniach swojego byłego już zespołu.
 
Duńczyk wzmocni lubinian po tym, jak wygasł jego kontrakt z ekipą z Kilonii. W piątek przejdzie on testy medyczne, po których parafuje z Zagłębiem dwuletni kontrakt. 

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (21)30.07.2023 12:16
🎴🎴🎴 Widzimy, że jest sporo kibiców komentujących jako "gość", ale podpisujących się zawsze tym samym nickiem. Zapraszamy do rejestracji, wówczas nie będziecie zmuszeni do wpisywania loginu, robienia weryfikacji antyrobotowej oraz nie będziecie musieli czekać na zaakceptowanie przez nas komentarzy. Ponadto będziecie mieli dostęp do pełnej wersji grupy "Przodek", gdzie w najbliższym czasie zacznie się sporo dziać i będziemy tam wrzucać trochę zakulisowych informacji.
 
▶️ https://mkszaglebie.pl/user/register

processing comment
29.07.2023 09:50
guest profile picture
mykysy (Gość)
Mk82  chyba  logiczne  jest  że  podpisał  raczej  dobry  kontrakt  ale  mnie  to  nie  interesuje... Życzę  mu  powodzenia.

processing comment
29.07.2023 09:40
guest profile picture
mykysy (Gość)
ImprezowyKotek  wymieniam  takie  nazwiska  bo  odchodzili  już  jako  niechciani  z  Zagłębia  ze  względu  na  wiek  i  jakość  jaką  dawali  a  Kirkesko  Nalepa  przychodzi  sobie  w  takim  wieku  i  podpisuje  kontrakt  na  2 lata. To  że  grał  na  poziomie  2ligi  niemieckiej  o  niczym  teraz  nie  świadczy  Giorbelidze  też  przed  przyjściem  do  nas  gral  regularnie  w  Dynamie  Drezno w 2bundeslidze. Ja  tylko  nie  jestem  za  tym  by  podpisywać  kontrakty  z  31 latkami  bo  nie  tędy  droga  dla  rozwoju  Zagłębia  Lubin  a  takich  negetywnych  przykładów  było  wiele  w  ostatnich  latach. Ja  jestem  za  stawianiem  i  ogrywaniem  czy  sprowadzaniem   młodzieży  a  nie  Nalepy  czy  Kirkesko. Ale  specjalistka  Aga  ma  racje  zobaczymy  jak  będzie  a  ja  muszę  iśc  do  kolektury...

processing comment
29.07.2023 09:38
@[UserID=-1]mykysy[/user] masz wgląd do umowy piłkarzy? Wszyscy piszecie, że  przychodza za duże pieniądze a nikt nie widział umow, tylko mowi o duzych pieniadzach...

processing comment
29.07.2023 08:46
@[UserID=-1]mykysy[/user] nawet najlepsza akademia nie zapewni ci dobrego piłkarza na każdą pozycję. Fornalik podkreślał, że będzie stawiał na młodych, ale muszą prezentować pewną jakość. Widocznie nie ma w rezerwach chłopaka, który mógłby wejść z miejsc na poziom ekstraklasy. Nie wiem dlaczego wymieniasz takie nazwiska jak Starzyński czy Żiviec, przecież oni przychodzi do Zagłębia w dobrym piłkarskim wieku i wówczas dali bardzo dużo drużynie. Jak zaznaczyłem, sytuacja awaryjna, klub raczej nie planował pozyskać kolejnego lewego obrońcy. Kirkeskov to opcja bezpieczna, sprawdzona, znana trenerowi. Porównaj sobie ściągnięcie zawodnika regularnie grającego w drugiej lidze niemieckiej, do Woźniaka, który grał na polskim trzecim poziomie rozgrywkowym. Póki co każdy zostanie przy swoim, a wszystko zweryfikuje boisko. Również pozdrawiam i DERBY DLA ZAGŁĘBIA!

processing comment
29.07.2023 08:34
guest profile picture
Gość nie wybiegł jeszcze na murawę, a już specjaliści się odezwali. Fakt, któryś będzie miał rację, tak 50/50. Lubicie zakłady, to nie zajmujcie miejsca w komentarzach, tylko zapraszam do kolektur. 

processing comment
29.07.2023 07:01
guest profile picture
mykysy (Gość)
ImprezowyKotek  dla  mnie po  to  jest  druga  drużyna  akademia  i  po  to  są  ładowane  tam  wielkie  pieniądze  żeby  w  takich  awaryjnych  sytuacjach  zaryzykować  i  dać  szanse  naszemu  chłopakowi. To  po  co  to  wszystko  funkcjonuje  że  my  musimy podpisywać  konrakty  za  duże  pieniądze  z  takimi  piłkarzami  jak Nalepa  czy  Kirkeskov  30  pare  latkami. To  jak  już   nie  można ściągnać   perspektywicznego  młodego  chłopaka  to  najlepiej  dać  dobrą  kasę  na  emeryturkę  to  nalepsze  rozwiązanie  widzę  w  Zagłębiu . Dzisiaj  radość  a  potem  lament  jak  w  ostatnich  przypadkach  z  Dolezalem   Starzyńskim  Zivcem  Zubrowskim  itd  a  też  mieli  dobre  papiery  kiedyś  na  granie. Guldan  to  był  przypadek  jakich  mało  w  Zagłębiu  że  w  takim  wieku  dawał  taką  jakość  szkoda  że  z  Wożniakiem  tak  nie  jest  ale  bramkę  strzelił  ostatnio. Ed  fajne  podsumowanie  tematu  laureata  Nobla  z  ekonomii  już  mamy....Dobra  koniec  wywodów  trzeba  się  szykować  na  Śląska  ogólnie  nie  jest  żle  pozdro  dla  wszystkich  Zagłębiaków...

processing comment
28.07.2023 22:36
Guldan jak przychodził też młodzikiem nie był a parę ładnych lat pograł. 

processing comment
28.07.2023 21:18
Zrozumcie, że Zagłębie nie szukało lewego obrońcy do pierwszego składu, tylko jako zmiennik/ opcja awaryjna ze względu na kontuzję Maty. Poszło już sporo kasy na ściągnięcie Kurminowskiego, kontrakty dla Dioudisa, Munoza, Dąbrowskiego. Nie ma tyle pieniędzy, żeby teraz ściągać jakąś gwiazdę. Niestety póki co musimy uzupełniać skład również zwodnikami, którzy nie mają potencjału sprzedażowego, ale przez to są po prostu tansi. 

processing comment
28.07.2023 21:01
Można uznać, że tegorocznego laureata Nobla z ekonomii już znamy. W Poznaniu i Warszawie w końcu zrozumieli, że z punktu widzenia finansów klubu najlepiej zatrudniać 31-letnich Duńczyków. Rząsa zwolniony i Lech za Kirkesova proponuje 27-letniego Anderssona. Zieliński żeby utrzymać posadę oddaje 28-letniego Kuna i dopłaca 1 mln zł. Raków oferuje kibicowi Zagłębia stanowisko dyrektora finansowego. Furman dzwoni do żony: "Kochanie, możesz zamawiać ten nowy samochód. Szykuje się długi kontrakt na Dolnym Śląsku." Księgowy Zagłębia zwariował. Nie może zrozumieć jakim cudem nie zauważył że Doleżal, Żubrowski i Żivec byli błogosławieństwem dla finansów klubu a przekleństwem był Łakomy.

processing comment
28.07.2023 19:36
guest profile picture
mykysy (Gość)
Pedro  ciesz  się  ciesz  pewnie  byłeś  pierwszy  do  cieszenia  jak  odchodzili  ostatnio  mocni  30  latkowie. Dobrze  że  Ty  się  znasz  na  finasach  i  masz  jasne  pojęcie  ja  wygląda  piłka  oby  jak  najmniej  takich  Januszy.  A  Messi  niech  sobie  gra  tam  gdzie  gra.

processing comment
28.07.2023 19:22
guest profile picture
@[UserID=-1]mykysy[/user] cieszą sie ci ktorzy sie znaja troche na pilce i wiedza ze do Zaglebia nie przyjdzie Messi a placza janusze ktorzy nie maja bladego pojecia o tym jak wyglada pilka nozna i jej finanse

processing comment
28.07.2023 18:58
guest profile picture
mykysy (Gość)
Nie  wiem  kto  się  cieszy  z  takiego  transferu  przecież  to  jest  jakiś  bezsens.  Kontrakt  na  dwa  lata  kolejny  emeryt  brawo  dla  zadowolonych.

processing comment
28.07.2023 18:00
@[UserID=-1]Miedziak[/user], ale o ile mnie wzrok nie myli, nie jesteśmy w Anglii 🤨

processing comment
28.07.2023 17:51
guest profile picture
Marian (Gość)
Na papierze wyglada dobrze. Troche powtarza sie polityka, ze sciaga sie kogos kto blysnal pare razy, albo byl na ustach dziennikarzy po dobrych wystepach, czyli pojscie na latwizne, ale i tak wole to niz sciaganie podstarzałych żużli z Czech/Słowacji/Słowenii/Bałkanów

processing comment
28.07.2023 17:51
"...generalnie uważamy, by średnia wieku zespołu była odpowiednio niska, bo zwyczajnie młode drużyny chcą bardziej. Są bardziej głodne sukcesów i rozwoju... Do tego dla nas i tak przede wszystkim „pod sprzedaż” szykowani są wychowankowie. To nasz model. Wiemy, jak ich wprowadzać i przygotować do wyjazdu."

processing comment
28.07.2023 17:28
guest profile picture
Miedziak (Gość)
Niezłe szczegóły ustaliłeś. "Kontrakt na dwa lata".... w Anglii podaje się  zarobki, czy będzie miał szofera, jakie auto dostanie lub wysokość bonusów.

processing comment
28.07.2023 13:17
Mata zima pożegna sie z Lubinem

processing comment
28.07.2023 12:58
26 meczy w ostatnim sezonie na poziomie drugiej ligi niemieckiej to solidny wynik. Dobry ruch jako uzupełnienie składu. Ciekawe co dalej z Matą. Jeśli szukalibyśmy tylko krótkiego zastępstwa to można było rozważysz wypożyczenie jakiegoś zawodnika. Tym czasem kontrakt na 2 lata. Grzybek też nie dał powodów, żeby posadzić go na ławce. 5 zmian w każdym meczu nie wystarczy żeby wszystkich pogodzić. Podoba mi się ta głębia składu. 

processing comment
28.07.2023 12:56
Na papierze to wygląda rozsądnie. Oby był realnym wzmocnieniem, a nie gościem, który siedzi na ławie i kasuje co miesiąc łatwe pieniądze. 

processing comment
28.07.2023 11:03
Pisałem o ty już wczoraj. To chyba Fornalik za ty stoi. Ale jest OK.

processing comment