Zagłębie Lubin poinformowało oficjalnie o pozyskaniu Mikkela Kirkeskova. To 31-letni lewy obrońca, który w poprzednim sezonie grał dla Holstein Kiel z 2. Bundesligi. Duńczyk wybrał grę w zespole "Miedziowych" kosztem Śląska Wrocław.

Mikkel Kirkeskov ma 31 lat i jest wychowankiem duńskiego Aarhus, z którego do naszej drużyny trafił Dawid Kurminowski. Dla tego klubu Mikkel zagrał 101 meczów, w których zaliczył 7 asyst. Oprócz tego, występował również w Odense Boldklub (26M/1A) i Aalesunds FK (63M/2G/9A), skąd w sezonie 2017/2018 zasilił szeregi Piasta Gliwice. W drużynie "Piastunek" wystąpił 96 razy, zdobył dwa gole oraz zaznotował cztery asysty i - co najważniejsze - z zespołem prowadzonym przez Waldemara Fornalika zdobył mistrzostwo Polski. W grudniu 2020 roku zdecydował się na odejście do KSV Holstein Kiel von 1900, które było wówczas liderem 2. Bundesligi. Dla tej drużyny rozegrał w sumie 50 meczów, w których zaliczył 3 asysty.

31-latek w tym oknie transferowym był bliski przejścia do Śląska Wrocław, ale ostatecznie nie zdecydował się na dołączenie do tego klubu. Po odniesieniu kontuzji przez Luisa Matę Zagłębie Lubin zintensyfikowało działania związane z pozyskaniem lewego defensora i zdecydowało się na pozyskanie Kirkeskova.

Z naszym klubem Mikkel Kirkeskov podpisał dwuletnią umowę.

Mikkel to piłkarz, który ma już doświadczenie w polskiej Ekstraklasie. Szukaliśmy takiego profilu piłkarza po tym jak kontuzję odniósł Luis Mata. Duńczyk doskonale zna się z trenerem Waldemarem Fornalikiem, bo wspólnie zdobywali przecież mistrzostwo Polski z Piastem Gliwice. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać tak klasowego lewego obrońcę. To z pewnością będzie dobre dla rywalizacji w naszym zespole i da większe pole manewru trenerowi - mówi Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

- Cieszymy się, że Mikkel dołączy do naszego zespołu. Jest to zawodnik sprawdzony na polskich boiskach, a swoją wartość potwierdził również na poziomie 2. Bundesligi. Tym samym udało nam się zwiększyć rywalizację w naszym zespole na pozycji lewego obrońcy. Wierzymy, że Mikkel okaże się wzmocnieniem dla Zagłębia, pomoże drużynie na boisku, a także wesprze swoim doświadczeniem naszych najmłodszych piłkarzy - powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan.

Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu z Zagłębiem. Nie mogę się już doczekać, kiedy rozpocznę treningi z drużyną i jestem podekscytowany nową przygodą w mojej karierze. Wierzę, że wspólnie z zespołem jak i całą społecznością klubu osiągniemy nasze cele. Ze swojej strony chciałbym tylko powiedzieć, że będę mocno pracował, by tak się stało - powiedział po podpisaniu umowy nowy obrońca Zagłębia Lubin, Mikkel Kirkeskov.

źródło: Własne, zaglebie.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (2)01.08.2023 04:11
Jak będzie się prezentował na boisku tak udanie, jak filmik prezentowany jego przyjście, to wszyscy kibice będą mega zadowoleni. Trener Fornalik ma teraz z kogo wybierać, oby ilość przeszła w jakość.

processing comment
01.08.2023 00:05
Mikkel, hvis du læser dette, velkommen til Zaglebie, jeg ønsker dig mange succeser med vores klub og frem for alt sundhed.. kazdy moze popelnic podobny wpis, goodle translator wielce pomaga, dajmy chlopalowi szanse :)

processing comment