We wtorkowy wieczór Zagłębie Lubin rozpocznie zmagania w kolejnej edycji Fortuna Pucharu Polski. W I rundzie rozgrywek "Miedziowi" udadzą się do Opola, by zmierzyć się z beniaminkiem opolskiej IV ligi - Startem Jełowa. Zapraszamy do lektury naszej zapowiedzi tego starcia.

Balonik pękł

Po całkiem udanym początku sezonu w wykonaniu "Miedziowych" przyszedł kryzys. Zagłębie poniosło dwie ligowe porażki z rzędu, które nie napawają optymizmem przede wszystkim, biorąc pod uwagę postawę zespołu dowodzonego przez Piotra Stokowca. W meczu z Radomiakiem obnażona została cała formacja ofensywna lubinian, która na przestrzeni całego spotkania nie była w stanie stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki. Z Pogonią do marazmu w ataku doszły kardynalne błędy w obronie. Beznadziejny mecz rozegrał Bartosz Kopacz, który pod nieobecność Aleksa Ławniczaka, stworzył duet stoperów z Jarosławem Jachem. Zagłębie ma obecnie ogromny problem ze strzelaniem goli. Ba, z tworzeniem sobie sytuacji. Nie da się ukryć, że jest to aktualnie jedna z największych bolączek podopiecznych trenera Stokowca. Warto zatem zadać pytanie - jak nie teraz to kiedy? Kiedy mamy przełamać niemoc strzelecką, jeśli nie przeciwko zespołowi, który występuje na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce? Naprawdę nie wyobrażamy sobie innego scenariusza, aniżeli wysokiego zwycięstwa Zagłębia. A pamiętamy przecież, że w przeszłości "Miedziowi" mieli już okazję kompromitować się w rozgrywkach krajowego pucharu... Z tego też względu czekamy na to, co zaprezentują w Opolu lubinianie.

W meczu ze Startem Jełowa szansę na pokazanie się otrzymają zapewne gracze, którzy w lidze częściej zasiadali na ławce rezerwowych. Szansę w bramce dostanie Jasmin Burić. Możemy także spodziewać się, że Piotr Stokowiec zdecyduje się skorzystać z usług kilku młodszych piłkarzy, którzy wchodzą dopiero do pierwszego zespołu.

Słówko o najbliższym rywalu

Start Jełowa jest beniaminkiem polskiej IV Ligi BS Leśnica. Poprzedni sezon był dla najbliższego przeciwnika Zagłębie niezwykle udany. Nie dość, że udało się awansować właśnie na piąty poziom rozgrywkowy w Polsce, to Start zdobył Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. To właśnie dzięki temu osiągnięciu drużyna z Jełowej wystartowała w pucharowych rozgrywkach na szczeblu centralnym. Jeśli chodzi o ligę, to zespół trenera Tomasza Ciastko nie może zaliczyć początku kampanii 2022/23 do udanych. Start ma na swoim koncie zaledwie dwa punkty, które zgromadził dzięki remisom z Piastem Strzelce Opolskie oraz Unią Krapkowice. Za to w pierwszych dwóch kolejkach najbliżsi rywale "Miedziowych" musieli uznać wyższość Fortuny Głogówek oraz Victorii Chróścice.

Bez transmisji

Niestety kibicom Zagłębia, którzy nie udadzą się do Opola, nie będzie dane obejrzeć tego meczu na żywo. Ze względu na prawa telewizyjne nie zostanie bowiem przeprowadzona transmisja. Na naszym Twitterze będziemy relacjonować wydarzenia boiskowe, wobec czego zapraszamy Was do odwiedzenia go tuż przed godziną 17:30.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera 27-08-2022, 17:30