Dariusz Drohomirecki nie jest już przewodniczącym Rady Nadzorczej Zagłębia Lubin. Nowym przewodniczącym został Marek Makuch - zaufany człowiek nowego prezesa KGHM Polska Miedź S.A., Tomasza Zdzikota.

Marek Makuch jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz ma na swoim koncie ukończone studia podyplomowe z zakresu przywództwa i negocjacji w Akademii Obrony Narodowej. Dodatkowo ukończył również kursy z zarządzania w administracji publicznej na Akademii im L. Koźmińskiego, a także uzyskał dyplom MBA w Akademii Ekonomiczno – Humanistycznej w Warszawie.

Marek Makuch jest byłym dyrektorem Biura Zarządzania Kapitałem Ludzkim w Telewizji Polskiej S.A. w latach 2016-2019, a od 2019 pełni funkcję dyrektora Ośrodka Administracji. Posiada bogate doświadczenie w samorządzie, był radnym i zastępcą burmistrza dzielnicy Wola w Warszawie oraz radnym Rady miasta Warszawy. Jest miłośnikiem Kresów Wschodnich, działa w organizacjach charytatywnych i społecznych, które wspierają zachowanie polskiego dziedzictwa kulturowego oraz Polaków mieszkających poza dzisiejszą granicą wschodnią, a także jest prezesem oddziału stołecznego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Jest także kibicem piłki nożnej i współzałożycielem Fundacji Rodzice dla Futbolu, która promuje aktywizację sportową dzieci. Przed pracą w Telewizji Polskiej S.A. pracował jako Dyrektor Centrum Kadr i Szkoleń Poczty Polskiej S.A. Obecnie Marek Makuch jest Dyrektorem Naczelnym ds. Zarządzania Kapitałem Ludzkim w Centrali KGHM Polska Miedź S.A.

Na stanowisku zastąpił Dariusza Drohomireckiego, który funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej pełnił od końca stycznia 2021 roku.

Witamy w Zagłębiu i życzymy powodzenia!

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (14)25.01.2023 20:26
Ja tylko przypominam, że pisiory wygrały między innymi przez Was - Lubin, gdzie pisiory uzyskały miażdżącą większość. Głosujcie tak dalej a potem wylewajcie żale kto tutaj nie znajdzie się w radzie nadzorczej. Ja nie jestem z Lubina, u mnie wygrało PO i byłem wręcz zdruzgotany, że Lubin głosował na pis...jak ciemnota ze wschodu.

processing comment
22.01.2023 21:59
21.01.2023 08:33
Co nie zmienia faktu, że choćby dla zachowania pozorów i szacunku dla kibiców, do organów spółki nie trafiają ludzie znający się na piłce lub mający jakikolwiek sentyment do klubu. Wyglada na to że w tym wypadku celem układanki kadrowej jest wyciągnięcie pieniędzy ze spółki i napompowanie kont kumpli ze stolicy. A skoro tak to nie dziwmy się, że w klubie brakuje kompetencji w wielu obszarach skoro w zarządzie i RN są pocztowcy, drogowcy i wodociągowcy.

processing comment
20.01.2023 22:44
Nie ma w tym żadnego usprawiedliwienia. Jest to po prostu próba uświadomienia każdego kibica ZL, że każda decyzja wychodzi z Centrali KGHM. Prezes czy Przewodniczący Rady Nadzorczej ma tu nic do powiedzenia

processing comment
20.01.2023 22:26
Mam nadzieję, że nie próbujesz usprawiedliwiać obecnych nierobów. Ja pamietam okresy, gdy klub radził sobie dużo lepiej. Bez byłych pocztowców ze stolicy.

processing comment
20.01.2023 22:08
Nie ma znaczenia czy to Prezes czy Przewodniczący Zarządu jest z regionu LGOM. Decyzje zapadają odgórnie a prezesi są tylko figurantami. Mieliśmy prezesów z regionu: Kardela, Kulesza, Sadowski, Dróżdż, Kielan, Fiutowski, Jeż, Bestrzyński... Kolejność prezesów  losowa z pamięci z ostatnich kilku lat i oczywiście nikt niczym wielkim z tego co pamiętam nie zasłynął

processing comment
20.01.2023 19:48
patologi ciąg dalszy, kolejnemu trzeba kieszenie napchać :(

processing comment
20.01.2023 19:11
Kolejny karierowicz z Warszawy. Brawo. Napewno zna się na piłce. To co od paru lat wyprawia się w naszym klubie to cyrk na kółkach. Jak to może być dobrze? Dlaczego my kibice na to patrzymy i poprostu nie zareagujemy? Panowie z Warszawy plują nam w twarz. 

processing comment
20.01.2023 18:10
Nie dziwi mnie, że takie rzeczy przechodzą przy transferach z wodociągów do energetyki i z ciepłowni na pocztę, bo generalnie mamy raczej w pompie kto tam udaje że czymś zarządza. Trudno mi jednak przejść do porządku dziennego nad tym że w dzisiejszych czasach tak łatwo przychodzi nam akceptowanie że do klubu przychodzi kolejny potencjalny bumelant. Może jestem po prostu za stary bo pamietam czasy gdy w RN byli ludzie z Lubina i okolic, którym ZL było po prostu bliskie. To zwyczajnie przygnębiające że Lubinianie dali się tak łatwo wypchnąć z klubu przez warszawskich aparatczyków. Ale tak jak pisałem wyżej. Pamietam inne czasy. Młodsi kibice już się po prostu do tego przyzwyczaili.

processing comment
20.01.2023 18:05
@[UserID=244]ImprezowyKotek[/user]  dokładnie tak to działa. Człowiek orkiestra pocztowiec, samorządowiec, i specjalista maści wszelakiej a to, że jest kibicem piłki nożnej uprawnia go do zajmowania stanowiska w radzie nadzorczej. Widniał w KRS Polonii Warszawa... Zarząd pełna profeska, pełen kibiców :D

processing comment
20.01.2023 17:38
@[UserID=358]Ed[/user] ale to działa na zasadzie, że dzwoni ktoś ze stolicy do prezesa i mówi, że ma zatrudnić tego czy tamtego znajomego i tyle. Jak tego nie zrobi to sam poleci i ktoś inny zarobi. Tu nie mają znaczenia kompetencje żadne.

processing comment
20.01.2023 17:02
Już naprawił TVP, Pocztę Polską i KGHM. Teraz rozwinie polską piłkę, no przecież właśnie tym się zajmują przyjaciele królika przelatujący przez zarządy i rady nadzorcze kolejnych państwowych spółek. No bo przecież nie po to by nachapać się prezesowskich apanaży i odpraw. Kompetencje dziennikarza-przywódcy (naprawdę są takie studia???) szybko zostaną zweryfikowane, po czym wyląduje w radomskich wodociągach. Kolejny talent na miarę Chłopika. Naprawdę nie było kandydatów w samym Lubinie którym zależy na klubie tylko trzeba uposażać warszawskich urzędników?

processing comment
20.01.2023 16:43
Oj w jakim ty czlowieku zyjesz....

Kolesiostwo jest i pewnie bedzie w kghm.

I nie ma znaczenia jaka to partia...

Czerwoni, rozowi czy czarni od zawsze robia to samo.

Trzeba sie jedynie modlic by ten nowy członek okazal sie w miare normalny i pokazal ze choc troche mu zalezy na rozwoju polskiej pilki

processing comment
20.01.2023 14:45
guest profile picture
Anonimowy (Gość)
Nowe zmiany i wybory kopertowe jeszcze troche i Kurskiego wciagna ja pi...dole jaki cyrk.Poczta?Telewizja?Nastepny pisowiec i kaska do Warszawki jedzie.Jakie ten gosciu ma pojecie o naszym Zaglebiu.Czy ten nas prezes juz nie ma nic do powiedzenia sie pytam???

processing comment