W programie "Okno Transferowe" na kanale Meczyków padło kilka ciekawych informacji dotyczących Zagłębia Lubin i ruchów transferowych w naszym klubie.

Najwięcej informacji na temat Zagłębia Lubin udzielił Tomasz Włodarczyk. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim tego, że mimo pozyskania Jakuba Świerczoka, przynajmniej na razie z klubu nie odejdzie napastnik Martin Dolezal. Może to wynikać z tego, że nie ma zbyt wielu chętnych na pozyskanie doświadczonego Czecha.

Sam transfer Jakuba Świerczoka - jak sami wspominaliśmy - był pilotowany od dłuższego czasu i wstępne rozmowy prowadzono na długo przed tym, jak ostatecznie postanowiono w Lozannie o dopuszczeniu "Świeżego" do gry. W ostatnim czasie do napastnika zgłaszały się między innymi Jagiellonia Białystok oraz Widzew Łódź, jednak 30-latek był po słowie z "Miedziowymi" i nie chciał iść do innego klubu niż Zagłębie. Do klubu przyszedł już certyfikat piłkarza z Nagoya Grampus, przez co będzie można go zarejestrować do rozgrywek. Najwcześniej na boisku pojawi się zapewne w domowym starciu z Miedzią Legnica.

Z Zagłębiem Lubin pożegna się Guram Giorbelidze. Gruzin - zresztą zgodnie z oczekiwaniami wszystkich, oprócz pracowników klubu - okazał się być totalnym niewypałem, dlatego zapewne jeszcze w lutym opuści nasz zespół na rzecz innej drużyny. Jego akcje znacznie spadły po transferze Luisa Maty, w dodatku w ostatnich spotkaniach wyżej hierarchii lewych obrońców byli... skrzydłowy Arkadiusz Woźniak oraz prawy obrońca Mateusz Grzybek.

Podobny los, jak Giorbelidze, czeka Cheikhou Dienga, który obecnie trenuje z rezerwami. Po wątpliwych wyjaśnieniach na temat absencji piłkarza na pierwszych zajęciach po mundialowej przerwie, nie ma wielkiej chęci na kontynuowanie współpracy. Problemem jest jednak brak chętnych na Senegalczyka oraz jego kontrakt. Być może rezerwy zyskają solidne wzmocnienie w walce o utrzymanie w eWinner II lidze.

Do swoich umiejętności trenera Waldemara Fornalika nie przekonał również Szymon Kobusiński. Napastnik lub skrzydłowy trafi w najbliższych dniach na wypożyczenie do pierwszej ligi - nazwa klubu nie pojawiła się jednak w sferze publicznej.

Nie ma jak na razie nowych informacji na temat piłkarzy, którzy mogliby dołączyć do naszego klubu jeszcze przed zakończeniem okna transferowego.

źródło: meczyki.pl

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (10)18.02.2023 17:43
guest profile picture
Kruk do końca sezonu wypożyczenie ale nie widzę powodu żeby nie miał zagrać u nas od początku przyszłego sezonu!! Stokowiec na niego nie stawiał, Majeski mu zaufał i chłopak gra dobrze. a tymczasem Hinokio nie chciany w Lubinie juz strzela bramki. co do cholery jest w Lubinie że kopacze dostają zbiorowej amnezji piłkarskiej ?? Za wysokie kontrakty ?

processing comment
18.02.2023 08:50
W Stali oprócz Hinokio są jeszcze wypożyczeni Kruk i Ratajczyk.

Wszyscy trzej zostali oddani bez żalu i grają w klubie który jest 9 miejsc w tabeli wyżej od Zagłębia.

Nie zdziwi mnie to jak Kruk i Ratajczyk również zostaną sprzedani.

Za słabi na 14-ste Zagłębie - dobrzy na 7-mą Stal.

processing comment
17.02.2023 18:46
Koki Hinokio z bramką w Krakowie - czekam na odpowiedź Figo, trenera  i dyr, sportowego

Lech z zasadzie bez środka pomocy i szkoda byłoby tego nie wykorzystać - został tylko KweKwe, zobaczymy jak na jego tle będą wyglądały nasze asy ...

processing comment
17.02.2023 16:36
Został tydzień żeby wzmocnić niestety słabe Zagłębie. Zewsząd słychać o innych klubach i ruchach transferowych a u nas jak zwykle cisza chyba cisza przed spadkiem bo kiepsko się to zapowiada. Jeden świerczok jaskółki nie czyni. Zle to wszystko wygląda i chyba prezesunio zdaje sobie z tego sprawe i już tak dumne i chętnie piarowo nie udziela się. A szkoda chyba brak jajec.

processing comment
17.02.2023 08:20
Jak już Gruz będzie odchodził to może zabrać drugiego Gruza ze sobą nikt nie będzie tęsknił. Przy okazji Makowskiego i Zubrowskiego, może znajdzie się wtedy ktoś lepszy na ich pozycje. 

processing comment
16.02.2023 21:29
guest profile picture
Oldboy (Gość)
Tak, akademia i transfery Burlikowskiego i Stokowca pogrążyły Zagłębie, marazm trudno opanować i wrócić na poziom extraklasy

processing comment
16.02.2023 21:26
guest profile picture
Horacy (Gość)
Akademia Zagłębiu wychodzi czkawką, jakiś tępogłowy zapewne polityk wpadł na pomysł że polki będą rodziły talenty hurtowo a klub będzie na tym zarabiał krocia -:))))) dzisiaj nie można się pozbierać z tych decyzji, wszystko co z poziomem i jakascia gry w extraklasie zostało zaburzone, teraz trudno to ogarnąć i wyprowadzić na prostą i jeszcze transfery Stokowca i Burlikowskiego którzy promowali juniorów dowalila do pieca

processing comment
16.02.2023 21:07
guest profile picture
Nie mamy środka pola. Panowie Makowski, Poletanović i Żubrowski do niczego się nie nadają w Ekstraklasie. Dolezal nie wiem po co zostaje. Burlikowski mocno się ośmieszył transferami i nic go nie usprawiedliwia. Obyśmy przez tego śmieszka nie spadli.

processing comment
16.02.2023 20:49
Pisałem już wcześniej. Burlikowski sam sobie nawarzył piwa tymi „transferami”, ale zamiast je pić, musi to piwo komuś opchnąć. Wszystkie te wynalazki to jego dzieło. Dotychczas z zaciągu tylko Ławniczak wyglada jako tako, o reszcie szkoda pisać. Brak wzmocnienia środka pola też na minus. Będziemy już do końca rundy modlić się, że Figo odpalił chociaż na 2 mecze jak rok temu. 

processing comment
16.02.2023 18:59
Prawdziwe oko zespołu czyli środek pola musi kosztować. Nie będzie kasy na reżysera w zespole nie będzie piłek tzw. bramkowych. Nie czarujmy się Starzyński może już pomuc tylko 2 zespołowi. 

processing comment