W piątkowy wieczór Zagłębie Lubin podejmie Stal Mielec w ramach 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Będzie to kolejny z bardzo ważnych meczów w kontekście walki o utrzymanie. Dwa poprzednie spotkania, których waga również była bardzo wysoka, nasza drużyna przegrała. Mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Jeśli nie, sytuacja lubinian będzie już bardzo zła.

Będzie to 22. mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin a Stalą Mielec. W przeszłości wygrywaliśmy z mielczanami 12 razy, padło 6 remisów, a komplet punktów goście piątkowego starcia zgarniali zaledwie trzykrotnie. Warto byłoby jeszcze bardziej poprawić ten bilans. Ostatni mecz pomiędzy tymi ekipami odbywał się jesienią. W Mielcu zagraliśmy kiepski mecz i przegraliśmy 2:4.

Przed kolejką Zagłębie Lubin zajmuje 15. pozycję w tabeli, czyli jest tuż „nad kreską”. Lubinianie mają na koncie 28 punktów, a ich bilans 8 wygranych, 4 remisy i aż 15 porażek. Oznacza to, że nasi piłkarze są drużyną, która z placu gry schodziła pokonana najczęściej w całej lidze. Ewentualna porażka Zagłębia w meczu ze Stalą oraz wygrana Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze będzie oznaczała, że zlecimy do strefy spadkowej. Mielibyśmy co prawda tyle samo punktów ile Wisła, ale w meczach bezpośrednich górą jest „Biała Gwiazda”, która wygrała z nami 3:0 i 2:1.

Nasi piątkowi rywale są na pozycji 11. i humory mają na pewno lepsze. Zgromadzili o pięć punktów więcej od nas i na pewno mają większy bufor pomiędzy tym, gdzie są obecnie a strefą spadkową. Bilans Stali Mielec to 8 zwycięstw, 9 remisów i 10 porażek.

Po ostatniej kolejce obie drużyny są nieco obolałe, bo swoje spotkania przegrały w stosunku 1:2. Lubinianie koncertowo sknocili końcówkę w Białymstoku, gdzie w kilka minut roztrwonili zwycięstwo, z kolei Stal na własnym terenie uległa Cracovii.

W zespole Zagłębia Lubin zabraknie na pewno Jewgienija Baszkirowa, Sasy Zivca, a Kamil Kruk i Adam Ratajczyk prawdopodobnie również jeszcze nie będą do dyspozycji trenera Piotra Stokowca. Możliwe, że szkoleniowiec lubinian zdecyduje się dokonać kilku zmian w składzie po ostatnich słabych meczach. Stal Mielec z kolei może się cieszyć, bowiem jej kluczowy piłkarz, Grzegorz Tomasiewicz otrzymał żółtą kartkę w starciu z Cracovią i miał z „Miedziowymi” pauzować, ale Komisja Ligi anulowała napomnienie, dlatego trener Adam Majewski będzie mógł skorzystać z usług tego pomocnika.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 i poprowadzi je Sebastian Krasny z Krakowa. My zachęcamy Was do udziału w zabawie #TyperMKS – typy na mecz ze Stalą Mielec możecie oddawać do piątku do godziny 17:00.

Tylko zwycięstwo!

Zagłębie Lubin - Stal Mielec