Poniżej znajdziecie wypowiedzi trenerów Dariusza Żurawia i Ryszarda Tarasiewicza oraz pomocnika Łukasza Łakomego.

Dariusz Żuraw (Zagłębie Lubin - trener)

- Niestety, nasze marzenia dzisiaj się kończą. Odpadamy z Fortuna Pucharu Polski. Przyjechaliśmy tutaj z dużym optymizmem, ale niestety pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Jesteśmy w takim trudnym momencie, że nie potrafimy wykorzystać naszych okazji, a przeciwnik wystarczy, że wrzuci piłkę w pole karne i zdobywa z tego bramkę. Tak można ten mecz podsumować.

Ryszard Tarasiewicz (Arka Gdynia - trener)

- Na pewno tą nieprzyjemną pogodę zrekompensował nam ten rezultat, dzięki czemu awansowaliśmy do kolejnej rundy. Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. W szatni zadawaliśmy sobie pytanie, czy damy radę zagrać tak samo w drugiej części gry. Przez pierwszy kwadrans przeciwnicy stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji. Później zdołaliśmy odzyskać równowagę i później myślałem, czy ten brak światła nie wpłynie negatywnie na mój zespół. Pomimo optycznej przewagi przeciwnika, udało nam się skutecznie obronić wynik. Na pochwałę zasłużył także Kacper Krzepisz, który w ważnym momencie zdołał obronić rzut karny. Wiadomo też, że na takiej śliskiej murawie łatwiej o błędy techniczne, przez co po analizie sędziego goście otrzymali rzut karny. Cieszymy się, bo chcieliśmy zakończyć naszą słabą passę. Teraz przed nami ostatni mecz ligowy ze Stomilem Olsztyn i chcemy zakończyć ten rok w dobrych humorach.

Łukasz Łakomy (Zagłębie Lubin - pomocnik)

- Trudno coś powiedzieć. Wydaje mi się, że dzisiaj brakowało nam szczęścia. W pierwszej połowie straciliśmy dwie bramki, ale na drugą część meczu wyszliśmy z zupełnie innym nastawieniem. Zepchnęliśmy Arkę do defensywy i strzeliliśmy szybko bramkę. Mieliśmy jeszcze swoje sytuacje i szkoda, bo według mnie zabrakło nam jedynie szczęścia i skuteczności.

- Jesteśmy po porażce z Arką, ale dobrze, że już w niedzielę gramy kolejny mecz. Musimy w końcu dołożyć swoją skuteczność. Według mnie jesteśmy dobrze przygotowani do spotkania z Lechem i na pewno będziemy walczyć o zwycięstwo. Mam nadzieję, że jak najlepiej wykorzystamy te cztery dni, które są przed nami, poprawimy swoją skuteczność i pokonamy Lecha w niedzielę.

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski w Gdyni 01-12-2021, 17:15